Emar Serwis - case study

Klient: Emar Serwis

Adres URL: www.emarserwis.pl 

Branża: Urządzenia fiskalne i akcesoria

Kilka słów o Kliencie: Emar Serwis s.c. powstała w 1997 roku. Od tego czasu czyli przeszło ponad dwadzieścia lat firma stara się pomagać i doradzać w zakresie instalacji kas i drukarek fiskalnych oraz urządzeń peryferyjnych, aby prowadzenie biznesu było łatwiejsze i wydajniejsze. Zawsze starają się znaleźć optymalne rozwiązanie w zależności od rodzaju prowadzonej działalności, niezależnie czy jest to najprostsze urządzenie fiskalnej czy rozbudowany wielostanowiskowy system sprzedaży. Potwierdzeniem zaufania i zadowolenia ze strony klientów firmy Emar Serwis jest fakt, że w bieżącej obsłudze mają ponad 3 tysiące urządzeń fiskalnych.

Cel projektu: Stworzenie funkcjonalnego i responsywnego e-sklepu dedykowanego dla B2B. Klient chciał się przygotować na wymóg instalacji kas ONLINE od 1 stycznia 2020 roku (dla niektórych przedsiębiorców).

Wybór oprogramowania i uzasadnienie: Po rozmowie z Klientem i poznaniu oczekiwań, mój wybór był bardzo prosty – Shoper! Ilość produktów (< 100) i wymagania dotyczące funkcjonalności, pozwoliły mi na ograniczenie budżetu Klienta do absolutnego minimum przy wdrożeniu, zachowując przy tym wszystkie standardy nowoczesnego sklepu.

Etapy realizacji

Rejestracja i konfiguracja oprogramowania Shoper

Przygotowanie szkieletu sklepu oraz drzewa kategorii

Przygotowanie materiałów graficznych na stronę i obróbka zdjęć produktów, dostarczonych przez Klienta

Wybór template’u, konfiguracja i dostosowanie wszystkich elementów

Uzupełnienie tekstów od Klienta o dodatkowe wartości pod kątem SEO

Wprowadzenie wszystkich produktów wraz z przypisanymi im atrybutami i wariantami

Przygotowanie wszelkiego rodzaju dokumentacji (takich jak np.: Regulamin sklepu i Polityka Prywatności) zgodnie z profilem działania biznesu Klienta

Przeniesienie oprogramowania na serwer Klienta

Wdrożenie niezbędnych integracji